Wypełniasz PIT ?

Pobierz bezpłatnie profesjonalny program do wypełniania PITów, formularze pit, wszystkie potrzebne załączniki oraz broszury informacyjne. Wypełnij PITy z nami i nie zapomnij przekazać 1% podatku na wsparcie badań nad lekiem i pomoc chorym dzieciom na Sanfilippo.

Twój 1 procent może przynieść wiele dobrego.

Nowe formularze PIT 2019 dotyczące dochodów (przychodów) uzyskiwanych po 1 stycznia 2018 r. - obowiązujące od 1 stycznia 2019 r.

Pobierz druki PIT do rozliczeń podatkowych PIT28, PIT 28A, PIT28B, PIT36, PIT36L, PIT37, PIT38, PIT39, oraz wszystkie potrzebne załączniki PITD, PITO,PIT2K PITB, PITBR, PITM, PITZ, PITZG druk PRZELEWU do US oraz broszury informacyjne do formularzy PIT.

Wszystkie druki są w formacie PDF.

*masz problem z otwarciem plików w formacie PDF  POBIERZ darmowy program Adobe Reader w polskiej wersji językowej

Masz problem z wypełnieniem deklaracji PIT?

Polecamy programy do rozliczeń podatkowych PIT 2018, które ułatwią  ci pracę. Są proste w obsłudze i nawet osoba nie znająca się na podatkach wypełni szybko PIT za 2018 rok. Mozesz pobrać program na swój komputer, zainstalować i rozliczyć podatek swój i znajomych - nie ma ograniczenia w ilości podatników.Ale mamy też wersję bez instalacji programu -  PIT online.

Więcej o programach możesz przeczytać w dziale ROZLICZENIE PODATKU


FORMULARZ PIT 28

/ryczałt/
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

Pobierz 


FORMULARZ PIT 36

/firma/
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Pobierz    


FORMULARZ PIT 36L

/liniowy/
Formularz PIT36L dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
Pobierz


FORMULARZ PIT 37

/praca/
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Pobierz   


FORMULARZ PIT 38

/kapitał/
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Pobierz    


FORMULARZ PIT 39 

/nieruchomości/  
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
 Pobierz

 


Oświadczenie w sprawie 1% podatku

PIT-OP wypełniają osoby,które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Pobierz


ZAŁĄCZNIK PIT D

/budowlane/
Pobierz    
Jest to informacja o odliczeniu wydatków mieszkaniowych. Załącznik do zeznań:PIT28, PIT36, PIT37 


ZAŁĄCZNIK PIT O

/inne ulgi/ 

Pobierz    
Jest to informacja o odliczeniach od dochodu (przychodu) i od podatku.
Załącznik do zeznań: PIT28,  PIT36,  PIT37.


Załącznik PIT 2K

Pobierz


Załącznik PIT B

Pobierz 


Załącznik PIT BR

Pobierz


Załącznik PIT M

Pobierz 


Załącznik PIT Z

Pobierz


Załącznik PIT ZG

Pobierz


 

pobierz program pitwypełnij pit onlineNawet osoba nie znająca się na podatkach wypełni szybko PIT za 2018 rok. Wystarczy pobrać PIT program na swój komputer, zainstalować i rozliczyć podatek swój i znajomych - nie ma ograniczenia w ilości podatników. Można wybrać dwa sposoby wypełniania formularza PIT: "Kreator" lub "Aktywne formularze". Kreator poprowadzi "krok po kroku" a zadaniem podatnika będzie tylko odpowiadanie na pytania. Aktywne formularze wybiorą raczej doświadczeni podatnicy chociaż i tu program podpowie, obliczy i pokaże błędy. Posiada wszystkie wzory deklaracji PIT, formularzy NIP i potrzebnych załączników. Drukuje na czystych kartkach lub na gotowych formularzach, można też zapisać do formatu PDF i wysłać e-mailem lub wysłac e-deklarację przez internet (instrukcja jak wysłać e-deklaracje). Pracę nad wypełnianiem formularza podatkowego PIT możesz zapisać i wrócić do niej w dowolnym momencie.Obsługuje nieograniczoną ilość podatników. Może wygenerować zeznanie podatkowe na podstawie odpowiedzi na parę pytań lub w najprostszym przypadku po wprowadzeniu kwot z PIT-11. Program Pit Format 2018 jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Zarówno instalacja jak i użytkowanie programu nie nastręcza żadnych trudności nawet osobom niezbyt biegle posługujących się komputerem. O niezawodności i poprawności podatkowej programu Pit Format 2018 świadczy rekomendacja Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Program Pit Format  jako jedyny w Polsce otrzymał taką rekomendację.

POBIERZ
Program PIT Format 2018
PLIK .exe 14MB
Licencja: program bezpłatny bez ograniczeń

lub

Wypełnij PIT Format online bez instalacji

Czytaj więcej...

pobierz program pit2018Program Pit Format 2018 (PIT 2018 z licencją ! bezpłatny !) do zarobkowego rozliczania deklaracji podatkowej przez biura podatkowe, kancelarie podatkowe oraz księgowych wraz z możliwością dokonania korekty deklaracji PIT i wysyłki e-deklaracji. Jest bezpłatnym , specjalizowanym programem dzięki, któremu można przygotować rozliczenie podatku za rok 2018.  Przeznaczony jest dla małych i średnich firm, osób prowadzących działalność gospodarczą a także pracowników z różnych tytułów zatrudnienia. 
Program ten pozwoli w prosty sposób wypełnić deklaracje podatkowe i rozliczyć się z Fiskusem. 
Przejrzysty układ programu, dodatkowe wyjaśnienia zawarte w jego treści i sposób wypełniania "krok po kroku", będą dla Państwa pomocą przy przygotowaniu zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy.

POBIERZ
Program do zarobkowych rozliczeń podatkowych PIT FORMAT 2018 Biuro

Plik: .exe (14 MB)
Licencja: program bezpłatny bez ograniczeń. Licencja programu numer 1010

Wersja online programu PIT FORMAT 2018 Biuro

 

Czytaj więcej...

Pobierz program PitScan 2018>Skorzystaj z naszego bezpłatnego programu PIT SCAN, aplikacja została wyposażona w moduł skanowania deklaracji podatnika co znacznie przyspiesza proces wypełnienia zeznań podatkowych. Jest to znakomite narzędzie do sporządzania i drukowania deklaracji podatkowych oraz ich korekt, z możliwością e-deklaracji.  Dzięki programowi PitScan PRO obsłużysz wszystkie rodzaje deklaracji: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, a dodatkowo wszystkie rodzaje załączników PIT-28A, PIT-28B, PIT-B, PIT-D, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG, -Z.
Program do pitów to niezwykle proste i intuicyjne narzędzie, które powstało przy współpracy z doradcami podatkowymi z FPD. Z o.o. Dostępne są dwie wersje programu PIT OPP 2018: z instalacją lub bez instalacji tzw pit online. Program można także zainstalować na swoim komputerze (należy pobrać plik programu PIT 2018 otworzyć i postępowac zgodnie z wyświetlanymi zaleceniami instalacyjnymi). Dla tych którzy nie potrzebują lub nie chcą instalować programu PIT mogą po prostu wejść do programu pit online, wypełnić PIT, wydrukować lub wysłać formularz PIT przez internet. W 2019 roku wyślij PIT przez internet po co się męczyć,  wychodzić z domu i stać w kolejce w Urzędzie Skarbowym :)Plik: PitySetup.exe rozmiar pliku: 5,5 MB
Wymagania: komputer klasy PC, połączenie z Internet

WYPEŁNIJ bez instalacji PIT online

Uruchom PIT On-Line

Dodatkowo dla użytkowników programu PIT dostępna jest bezpłatna pomoc eksperta poprzez stronę internetową dąstępną z programu pit. Nie wiesz jak rozliczyć podatek, zastanawiasz się jaki wybrać formularz PIT, jakie ulgi podatkowe ci przysługują? Wejdź na PIT on line, zajrzyj na stronę internetową pomocy i przeszukaj odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania. A jeśli nadal masz problem zadaj pytanie on-line lub wykonaj bezpłatny telefon do eksperta podatkowego!

Podstawowe cechy programu:

 • Prosty wybór zestawu deklaracji, prosta obsługa 
 • Wizualne wypełnianie formularzy
 • Automatycznie tworzona baza podatników
 • Walidacje, komunikaty oraz inteligentne podpowiedzi
 • Sumatory i kalkulatory podłączone pod pola formularzy
 • Sprawdzanie limitów kosztów i odliczeń
 • Szybkie przeliczanie na złotówki przychodów uzyskanych za granicą i przysługujących diet
 • E-deklaracje - elektroniczne przesyłanie formularzy podatkowych do właściwego Urzędu Skarbowego (bez posiadania podpisu elektronicznego lub z wykorzystaniem certyfikatu kwalifikowanego)
 • Możliwość wydruku formularzy na czystych kartkach lub oryginalnych formularzach
 • Eksport do formatu PDF
 • Wysyłka deklaracji podatkowych mailem (w formacie PDF)
 • Pomoc kontekstowa
 • Wbudowana baza urzędów skarbowych
 • Automatyczne aktualizacje

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatkuProgram e-Pity jest dla każdego, bezpłatny i niezwykle prosty w obsłudze. Intuicyjnie poprowadzi Cię przez gąszcz skomplikowanych reguł i wyjątków polskiego prawa podatkowego. Program zawiera wszystkie potrzebne formularze PIT więc wygodnie i bez stresu wypełnisz deklaracje.Wypełnienie PIT za 2018 rok trwa kilka minut. Program e-pity 2018 krok po kroku podpowiada Ci co zrobić i na bieżąco wyjaśnia wszystkie Twoje wątpliwości.
Wersja on-line programu e-pity to alternatywny wariant wersji instalacyjnej programu – daje możliwość rozliczania deklaracji rocznych PIT za 2018 rok przez Internet. Jej niewątpliwą zaletą jest brak konieczności ściągania pliku .exe i instalowania programu na własnym komputerze, a także kompatybilność ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: Windows, Linux i komputerami Mac.

W wersji on-line podatnik ma możliwość wysłania PIT-a przez Internet do systemu e-deklaracje.gov.pl Ministerstwa Finansów lub wydrukowania go w sposób tradycyjny. Możliwe jest także zapisanie wypełnionej deklaracji PIT w pliku PDF i XML na dysku własnego komputera lub w bezpieczny sposób na wirtualnym dysku (chmura) Google Drive.

Program e-pity online działa we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Firefox, Safari, Opera, Chrome). Żadne dane osobowe nie są zapisywane na serwerze - dane zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika.

Program e-pity 2018 zasugeruje Ci jaki formularz wybrać (PIT 36, PIT 37 lub inne), oraz podpowie jakich dokumentów będziesz potrzebować, aby sprawnie wypełnić deklarację. Z programem e-pity nie musisz znać się na podatkach. Wypełnisz swojego PIT-a szybko i bezpiecznie.

W programie e-pity za darmo wypełnisz wszystkie deklaracje obowiązujące od 1 stycznia 2019 r.: PIT28, PIT 28A, PIT28B, PIT36, PIT36L, PIT37, PIT38, PIT39, oraz wszystkie potrzebne załączniki PITD, PITO,PIT2K PITB, PITBR, PITM, PITZ, PITZG oraz druk przelewu / wpłaty na rachunek organu podatkowego. Takiego zakresu deklaracji nie znajdziesz w żadnym programie na rynku!

Bezpieczeństwo Twoich danych   
Bezpieczeństwo danych to nasz najwyższy priorytet. W odróżnieniu od innych programów obecnych na rynku, dane podatników w aplikacji e-pity online są zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze, (pliki cookies lub dysk lokalny). Nie przechowujemy żadnych danych z wypełnianych deklaracji PIT na naszych serwerach, ani na serwerach firm zewnętrznych. Jeżeli chcesz, możesz je także wygodnie zapisać na swoim koncie Google Drive. Internetowa transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna jak w banku, co gwarantuje 128 bitowy klucz protokołu SSL renomowanej firmy GeoTrust. Bezpieczeństwo programu e-pity potwierdził także lider programów antywirusowych – firma Avast.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

 

 


Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file

ulotkawzorPobierz i wydrukuj naszą ulotkę.

Ulotka jest dwustronna a na kartce A4 wydrukują się 3 ulotki, które możesz potem przekazać znajomym.

Każda pomoc się liczy.

Po wydrukowaniu rozetnij ulotki według zaznaczonych linii.

Dziękujemy.

POBIERZ ULOTKĘ  PDF 

pdf

Jeśli masz problem z otwarciem plików w formacie PDF  POBIERZ darmowy program Adobe Reader w polskiej wersji językowej

Przekaż 1% Przekazanie 1% podatku możliwe jest poprzez wpisanie numeru KRS w zeznaniu rocznym składanym do Urzędu Skarbowego i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, jedynie przekazujesz 1% tego, co i tak musisz oddać Fiskusowi. Nie podanie organizacji, na której rzecz przekazany jest jeden procent skutkuje tym, że Twój podatek w całości zostaje przekazany do Skarbu Państwa. Oddasz fiskusowi czy przekażesz Organizacji Pożytku Publicznego?

Twój 1% może wesprzeć badania nad lekiem ratującym życie dzieciom chorym na Sanfilippo.
Prosimy nie zmarnuj tegorocznej szansy na pomoc chorym dzieciom na Sanfilippo

Wystarczy na ostatniej stronie formularza PIT wpisać nasz numer KRS  0000219957

Dokładny opis kto może przekazac 1% podatku i w jaki sposób, znajdziesz w naszym artykule "Kto może przekazać 1% podatku"

Na naszej stronie znajdziesz programy PIT dzięki nim wypełninienie deklaracji PIT będzie proste i szybkie. Możesz pobrać program na swój komputer lub wypełnić PIT online w internecie bez instalacji.

Wzór wypełnienia formularz pit - jeden procent podatku

 

Wiele osób zastanawia się jak rozlicza się swoje coroczne zeznania podatkowe. Nie jest to nic trudnego – mamy do dyspozycji multum programów, niektórzy korzystają z usług profesjonalnych księgowych, inni po prostu z pomocy sąsiedzkiej. Zdecydowanie jeśli ktoś się zna, to nam pomoże, ale jednak czasami, zwłaszcza gdy mamy skomplikowaną sytuację podatkową takie zadanie lepiej powierzyć profesjonalistom. Pit to nic trudnego. Tylko brzmi strasznie, bo obłożone są one wieloma ustawami, przez które nie można się w nich pomylić, bo taka pomyłka może być dla nas niezwykle kosztowna. Mając odpowiedni pit program dla domu czy też firmy ułatwimy sobie życie jeszcze bardziej – dzięki podpowiedziom zawartych w takich programach na pewno nie zajdzie żadna pomyłka, a nasze coroczne rozliczenie będzie perfekcyjnie wykonane i nikt nie znajdzie żadnych nieprawidłowości. Wtedy pozostaje nam jedynie przygotować odpowiednie formularze pit  i zanieść lub przesłać je do właściwego urzędu. Bardzo wiele osób rozlicza się ze swoich zeznań podatkowych za pomocą Internetu. Tam dzisiaj jesteśmy w stanie złożyć wszystkie niezbędne druki właściwie nie wstając od naszego komputera. Takie rozwiązania zdecydowanie służą nam i temu, by w urzędach panował większy ład i porządek. Jeśli posiadamy odpowiedni program pit dodatkowo zadanie to będzie jeszcze prostsze. Jeżeli jednak chcemy skorzystać z klasycznych rozwiązań polecam skorzystanie z usług najlepszych profesjonalistów w tej dziedzinie, lub po prostu z pomocy jakiegoś znajomego, który doskonale się zna na rzeczy. Musimy również pamiętać, że rozliczenia pit dla firm i osób nie prowadzących własnej działalności gospodarczej są w różnych terminach i koniecznie pamiętajmy o tym planując sobie czas na wypełnienie odpowiednich druków. Pity to nic zawiłego – na pewno znajdziemy wiele wzorów w Internecie, a także w urzędach. Znajdziemy także porady i pomoce, które doskonale nam objaśnią w jaki sposób poprawnie przygotować takie dokumenty. I to na tyle naszych zmartwień z corocznymi rozliczeniami z podatków.Jeśli zdecydowałeś się wypełnić PIT sam polecamy nasz dział ROZLICZENIE PODATKU PIT znajdziesz tam wszystko to co pomoże ci wypełnić deklarację PIT.  Przy wypełnianiu PIT warto pamiętać o zaznaczeniu rubryki 1% PODATKU możesz pomóc tym, którzy tego potrzebują. Chcesz pomóc dzieciom? To dzisiaj takie proste. Nie musisz już nic robić, poza wypełnieniem jednego druczku. Dzięki ustawie możesz już teraz przekazać 1% podatku dochodowego na szczytne cele. Nic Cię to nie kosztuje, a różnorakie organizacje pożytku publicznego, dzięki Twojemu procentowi będą sprawiać, że życie na przykład małych dzieci z chorobami stanie się prostsze. W ten sposób całkowicie nie angażując się na co dzień w działalność charytatywną możesz śmiało pomagać i cieszyć się z tej pomocy. A przecież pomoc  chorym dzieciom to bardzo szczytny cel, na który wielu ludzi i tak na co dzień żałuje pieniędzy i czasu. Ty pomagasz, nie tracąc przy tym ani czasu, ani środków. Wszystko jest tak proste jak coroczne PITY. Zdecydowanie taka pomoc za pomocą formularza PIT nie niesie za sobą żadnych kosztów dzięki czemu Ty możesz być z siebie dumny, dzieci będą miały więcej radości z życia, a organizacje charytatywne będą działać sprawniej. Twoje biuro księgowe na pewno pomoże Ci wypełnić odpowiednie zeznanie podatkowe czyli formularz PIT przekazując tym samym swój jeden procent na szczytne cele. A jeśli zdecydowałeś się wypełnić PIT sam w domu program pit z pewnością ułatwi ci pracę.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku aby pomóc dzieciom chorym na Sanfilippo (Mukopolisacharydoza typu III) wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce druku PIT nasz numer KRS 0000219957

    Zobacz film "Jak przekazać 1% podatku"
   Jeden procent podatku dochodowego mogą przekazać:
   -podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody
    z odpłatnego zbycia papierów wartościowych) - termin składania zeznań podatkowych mija 30 kwietnia
   -podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych - termin
    składania zeznań podatkowych mija 31 stycznia
   -podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej,
    19-procentowej stawki podatku - termin składania zeznań podatkowych mija 30 kwietnia
    1 procent mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie.
Podobna zasada dotyczy osób, za których rozliczenie podatku wypełnia pracodawca.
Co nalezy zrobić aby przekazać 1 procent?

Czytaj więcej...

Co to są właściwie e-deklaracje?
E-deklaracje to system pozwalający na złożenie deklaracji za pośrednictwem internetu.
Wypełniony formularz pit zostaje zapisany w formie elektronicznej i przesłany do systemu e-Deklaracji Ministerstwa Finansów, gdzie jest analizowany. Jednocześnie zostaje mu nadany unikalny numer referencyjny, jednoznacznie identyfikujący przesłaną e-deklarację.
Po zaakceptowaniu zeznania jest ono przekazywane do wskazanego w zeznaniu urzędu skarbowego. Generowane jest wówczas Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) zawierające numer referencyjny złożonej e-deklaracji. Czas oczekiwania na UPO może trwać od kilku minut do kilku godzin. Jedynie prawidłowe UPO jest potwierdzeniem złożenia przez podatnika i przyjęcia przez system e-Deklaracji zeznania podatkowego.
Może się zdarzyć, że po wysyłce deklaracji zamiast UPO zostanie zwrócony błąd. Oznacza to, że zeznanie nie zostało zaakceptowana i nie będzie przekazane do urzędu skarbowego. Należy błąd usunąć; poprawić deklarację, załączniki lub dane autoryzujące (dane podatnika, kwota przychodu z zeznania za ubiegły rok podatkowy). Następnie należy skasować starą e-deklarację i utworzyć nową, a następnie wysłać ją ponownie i oczekiwać na UPO.
Dopiero otrzymanie prawidłowego UPO (brak informacji o błędach oraz o tym, że dokument jest w trakcie przetwarzania) jest potwierdzeniem, że zeznanie podatkowe dotarło do urzędu skarbowego (patrz obrazek poniżej).
UWAGA 1 Czas oczekiwania na UPO może trwać od kilku minut do kliku godzin. Należy co jakiś czas sprawdzać w programie, czy dokument już nadszedł.
UWAGA 2 W przypadku wystąpienia błędu, zostanie wyświetlona informacja z opisem dalszego postępowania.

Czytaj więcej...

Początek strony